Losy Zenka Wójcika - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Jeden z nich doniósł na Zenka na milicję. Załoga, w obliczu zagrożenia, złamała dane słowo i poprosiła o pomoc matkę Pestki. Kobieta, oburzona zachowaniem córki, poinformowała o wszystkim doktora Zalewskiego. Mężczyzna okazał zrozumienie dla trudnej sytuacji bezdomnego chłopaka i zaprosił go do swego domu. Jednocześnie rozpoczął poszukiwania Antoniego Janicy. Ojciec Uli dowiedział się, że wuj Zenka mieszka w Tczewie. Pojechał tam i opowiedział historię Zenka. Pan Janica zgodził się zaopiekować siostrzeńcem. Zenek opuścił Olszyny, wyjawiając Uli miłość.


strona:   - 1 -  - 2 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Streszczenie Tego obcego w pigułce
2  Recenzja powieści „Ten obcy”
3  Irena Jurgielewiczowa – biografiaKomentarze: Losy Zenka Wójcika

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-09-10 15:50:00

Wiadomość, że Antoni Janica nie pracuje tam, wzbudziła w Zenku lęk. Został przez kilka dni na wyspie, lecz kiedy skończyły mu się oszczędności, kradnie jabłka. Złapany na gorącym uczynku przez załogę, zakpił z nich. wkrótce jednak dzieci zapomniały o złym uczynku chłopaka, widząc, jak bez zastanowienia rzucił się na ratunek dziecku, które spało na wozie, ciągniętym przez wystraszonego konia. Następnego dnia Zenek stanął w obronie bezdomnego psa, Dunaja, obrzuconego kamieniami przez dwóch wyrostków.


2018-09-06 15:40:40

Zenek w tej książce jest bardzo dziwy, tajemniczy, nic nikomu nie mówi pozostali bohaterzy muszą sami dochodzić do tego że Zenka tata jest alkocholikiem i że nie ma co z sobą zrobić jedyną rzeczą którą im szczerze powiedział to jak się nazywa i że szuka wujka ale dlaczego go szuka to nie powiedział


2010-10-22 21:34:25

Klaudia, mówisz, iż Zenek nie powiedział dlaczego szuka swojego wuja. W tym jest cały sęk tej książki! Jego matka zmarła, ojciec jest alkoholikiem, który się nad nim znęca, więc chłopiec postanowił odszukać swoją jedyną, najbliższą rodzinę! Masz odpowiedź, na którą nie znałaś odpowiedzi :)
Streszczenia książek
Tagi: