Streszczenie Tego obcego w pigułce - klp.pl
Streszczenia i opracowania lektur szkolnych klp klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Kilka dni później Marian i Julek zajrzeli na wyspę. Na polanie zastali Zenka. Chłopak z uśmiechem wytłumaczył im, że spędzi w obozie kilka nocy, ponieważ pracuje u pewnego gospodarza przy żniwach. Nazajutrz Julek podsłuchał rozmowę Wiktora i Władka, którzy postanowili zawiadomić milicję o złodzieju, ukrywającym się na wyspie. Julek natychmiast pobiegł do Mariana i razem udali się do Uli. Postanowili opowiedzieć o Zenku komuś z dorosłych i uznali, że o pomoc należy poprosić panią Ubyszową. Pestka niechętnie zgodziła się porozmawiać z matką. Kobieta wysłuchała córki i powiedziała, że zawiodła się na niej. Potem poszła do doktora Zalewskiego. Mężczyzna po rozmowie z Pestką wyruszył na wyspę. Przekonał Zenka, aby zamieszkał w jego domu dopóki nie znajdą jakiegoś wyjścia z tej skomplikowanej sytuacji. Ula była zaskoczona wyrozumiałością i serdecznością ojca. Kiedy dotarli do domu, do drzwi zapukał milicjant. Pan Zalewski porozmawiał z nim, wyjaśniając wszystko. Funkcjonariusz obiecał mu, że postara się odnaleźć wujka chłopaka. Następnego dnia Ula odbyła szczerą rozmowę z ojcem. Dowiedziała się, że doktor Zalewski wiele razy przyjeżdżał do Warszawy i obserwował ją z daleka, lecz na prośbę ciotek nie starał się zmuszać jej do wizyt w swoim domu, gdy żyła jego druga żona. Ula wybaczyła ojcu i uświadomiła sobie, jak bardzo go kocha.

W niedzielne popołudnie Ula siedziała samotnie na werandzie, czekając na powrót Zenka i ojca. Okazało się, że doktor Zalewski odwiedził Antoniego Janicę, który mieszkał w Tczewie. Mężczyzna zgodził się zaopiekować Zenkiem. Nazajutrz znalazła list od chłopaka, w którym zwracał jej pieniądze i pisał o swoim ciężkim życiu z ojcem-alkoholikiem. Potem, zgodnie z jego prośbą, spaliła list. Nadszedł dzień wyjazdu Zenka. Załoga odprowadziła go na dworzec. Chłopak obiecał, że wkrótce do nich napisze. Pociąg ruszył, a Ula ukryła zapłakaną twarz w rękach płaszcza ojca.


strona:   - 1 -  - 2 -  - 3 -  - 4 -  - 5 - 

Polecasz ten artykuł?TAK NIEUdostępnij


  Dowiedz się więcej
1  Ten obcy - streszczenie szczegółowe
2  Geneza powieści „Ten obcy”
3  Uniwersalizm powieści „Ten obcy”Komentarze: Streszczenie Tego obcego w pigułce

Dodaj komentarz (komentarz może pojawić się w serwisie z opóźnieniem)
Imię:
Komentarz:
 2018-09-24 20:34:06

te streszczenie jest krótkie ale opowiada o wielu szczegółach jest w nim opisane zachowanie bohaterów i ich myśli.Zaciekawiło mnie to. Zapraszam do przeczytania


2012-04-15 15:36:11

Książka nie podoba mi się w ogóle. Jest naiwna i nie ciekawa. Przede wszystkim jakieś losowe dzieci które znalazłyby dziwnego biedaka na swoim miejscu spotkań poszłyby po dorosłego, lub zostawiły go i uciekły (ewentualnie obrzuciły kamieniami, ale nie zawsze). Podsumowując, dajcie sobie spokój i czytajcie Zew C'thulu! C'thulu fh'tagn!


2012-02-26 18:10:03

Witam! Bardzo dobre streszczenie książki :) Na pewno mi pomoże zaskoczyć " przemiłą" panią od polskiego ... Jeszcze raz Dzięki Całemu Serwisowi i Pozdrawiam :)


2011-10-31 18:05:03

witam mam na imie Damian i chciałem powiedzic ze to jest ciekaw ten obcy bardzo ciekawa proponuje do przyczytania zobacyzcie kto wystempuje kto jest bohaterem? ok
Streszczenia książek
Tagi: