Zenek Wójcik - charakterystyka
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Zenek Wójcik jest postacią trudną do jednoznacznej oceny, lecz można śmiało powiedzieć, że wzbudza sympatię i ostatecznie rehabilituje się w oczach czytelnika, który mógł go potępiać za kradzież pieniędzy i jabłek, do której dodatkowo namówił swych kolegów. Na pewno ocenę jego postępowania łagodzi wiedza o jego życiu i trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się po śmierci matki. Jest jednak osobą, która może imponować odwagą, samodzielnością i determinacją w dążeniu do wyznaczonego sobie celu.

Udostępnij

strona:   - 1 -  - 2 - 


  Dowiedz się więcej
1  Cytaty
2  Ula Zalewska - charakterystyka
3  Ten obcy - streszczenie szczegółoweKomentarze
artykuł / utwór: Zenek Wójcik - charakterystyka


  • Charakterystyka Zenka Wójcika Głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy” jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik Mieszkał on we Wrocławiu Podczas pierwszego spotkania wygladał okropnie Zenek Wójcik był wysokim i szczupłym chłopcem. Jego włosy były gęste i ciemne, a oczy były bardzo ciemne tak jak Ula, bardzo lubił zwierzęta.
    Anonim ()

  • To wypracowanie oceniam bardzo pozytywnie. Są w nim ujęte wszystkie ogóły i szczegóły jakie powinny być. Sądzę ,że to jest najlepsze wypracowanie o Zenku Wójciku z powieści Ireny Jurgielewiczowej pt."Ten Obcy". Oceniam tą pracę na Celujący Plus ,ponieważ wyżej ocenić się już chyba nie da. ;p
    Szymko (turbo-utopia {at} wp.pl)


Tagi: