Losy Zenka Wójcika
klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki
Jeden z nich doniósł na Zenka na milicję. Załoga, w obliczu zagrożenia, złamała dane słowo i poprosiła o pomoc matkę Pestki. Kobieta, oburzona zachowaniem córki, poinformowała o wszystkim doktora Zalewskiego. Mężczyzna okazał zrozumienie dla trudnej sytuacji bezdomnego chłopaka i zaprosił go do swego domu. Jednocześnie rozpoczął poszukiwania Antoniego Janicy. Ojciec Uli dowiedział się, że wuj Zenka mieszka w Tczewie. Pojechał tam i opowiedział historię Zenka. Pan Janica zgodził się zaopiekować siostrzeńcem. Zenek opuścił Olszyny, wyjawiając Uli miłość.

Udostępnij

strona:   - 1 -  - 2 - 


  Dowiedz się więcej
1  Uniwersalizm powieści „Ten obcy”
2  „Ten obcy” jako powieść o dojrzewaniu i przyjaźni
3  Irena Jurgielewiczowa – biografiaKomentarze
artykuł / utwór: Losy Zenka Wójcika


  • Wiadomość, że Antoni Janica nie pracuje tam, wzbudziła w Zenku lęk. Został przez kilka dni na wyspie, lecz kiedy skończyły mu się oszczędności, kradnie jabłka. Złapany na gorącym uczynku przez załogę, zakpił z nich. wkrótce jednak dzieci zapomniały o złym uczynku chłopaka, widząc, jak bez zastanowienia rzucił się na ratunek dziecku, które spało na wozie, ciągniętym przez wystraszonego konia. Następnego dnia Zenek stanął w obronie bezdomnego psa, Dunaja, obrzuconego kamieniami przez dwóch wyrostków.
    bartek (derf {at} interia.fm)

  • Klaudia, mówisz, iż Zenek nie powiedział dlaczego szuka swojego wuja. W tym jest cały sęk tej książki! Jego matka zmarła, ojciec jest alkoholikiem, który się nad nim znęca, więc chłopiec postanowił odszukać swoją jedyną, najbliższą rodzinę! Masz odpowiedź, na którą nie znałaś odpowiedzi :)
    Nikki ()

  • Zenek w tej książce jest bardzo dziwy, tajemniczy, nic nikomu nie mówi pozostali bohaterzy muszą sami dochodzić do tego że Zenka tata jest alkocholikiem i że nie ma co z sobą zrobić jedyną rzeczą którą im szczerze powiedział to jak się nazywa i że szuka wujka ale dlaczego go szuka to nie powiedział
    Klaudia ()


Tagi: